BoZDROWO

O mnie

Miło mi Was gościć!

Mam na imię Dorota. Jestem mamą dwóch synów, pracuję zawodowo, prowadzę aktywny tryb życia, mam wiele zainteresowań, staram się łączyć swoje obowiązki
i pasje. Praktykuję i polecam zdrowy, styl życia, dla zachowania zdrowia, kondycji, szczupłej sylwetki i urody.

Od dawna chodziło mi po głowie, żeby zrobić „COŚ” z moimi pomysłami kulinarnymi. Dawno, dawno temu myślałam, o napisaniu książki, ale współczesne możliwości technologiczne dostarczają bardziej przyziemnych możliwości i tak oto powstała ta strona. Wszystkie kroki, które były potrzebne do jej stworzenia wykonałam sama i nie ukrywam, że musiałam w tym celu posiąść nową wiedzę, by wystartować. Strona jest moim debiutem, będą ją cały czas udoskonalać i uzupełniać treści. Mam nadzieję, że BoZDROWO szybko nabierze ZDROWYCH rumieńców.

GOTOWANIE – jest jedną z moich pasji, która pojawiła się w moim życiu, kiedy się usamodzielniłam, czyli już tyle lat temu, że zabrakłoby mi palców u rąk i nóg by pokazać tę liczbę. Najpierw była nauka, poznawanie smaków, potem szukanie nowych przepisów, następnie- zabawa, komponowanie, łączenie, eksperymentowanie. W tej chwili koncentruję się na tym, aby było zdrowo, z ograniczoną ilością mięsa, bez cukru, więc troszkę wracam
na poziom nauka, ale też eksperyment! Lubię częstować innych posiłkami, lubię gdy smakują.

Co jeszcze lubię oprócz gotowania?

ROWER – jestem osobą dość zajętą, jednak nie zapominam o ruchu, który tak samo, jak zdrowa dieta jest niezbędny dla zachowania zdrowia. Jeśli tylko mogę jeżdżę rowerem, jeśli tylko mogę zostawiam samochód pod domem i do pracy przemieszczam się na rowerze wykorzystując ten czas (którego nie mam na wizyty w fitness clubie) na ruch.

Uważa się, że po około 30 minutach intensywnego wysiłku fizycznego w naszym organizmie uwalniają się endorfiny, hormony poprawiające samopoczucie i nastrój. Taki koktajl szczęścia o poranku, to przepis na udany dzień. Rowerem jeżdżę praktycznie przez cały rok (z przerwami zimą, kiedy jest zbyt ślisko i niebezpiecznie). Zimą mam narty!

NARTY – zimową porą cieszy mnie śnieg, mróz i białe szaleństwo. Dobry sposób na aktywny wypoczynek z rodziną.

Alpy – Mölltaler Gletscher (3 122 m n.p.m.)

Tatry – W drodze na Rysy (2 503 m n.p.m.)

GÓRY – wolne chwilę uwielbiam spędzać w górach a do moich najbardziej ulubionych rejonów należą TATRY (WYSOKIE). Wielogodzinna wędrówka z plecakiem daje kopa a na szczycie prawdziwą i niepowtarzalną nagrodę – której nie jest wstanie zastąpić nic- przecudne widoki
(i okoliczności do refleksji o życiu….).

WINYLE I MUZYKA – uwielbiam dobrą muzykę na żywo, ale także tę, odtwarzaną w domowym zaciszu. Kolekcjonuję płyty winylowe, a kolekcja obecnie liczy 70 sztuk. Obejmuje ona zarówno płyty „stare” kupowane w latach 70 i 80 w kraju i poza nim oraz nowe nabytki. Kolekcja stale rośnie w siłę, a ja jestem z niej bardzo dumna. Kocham muzykę zespołu Queen.

NIEMIECKI – uczę się języka niemieckiego z zamiłowania. Aktualnie na kolejny rok mam plan kontynuacji intensywnej nauki w celu poprawy jego znajomości oraz umiejętności swobodnej komunikacji.

PODRÓŻE – małe i duże….